Kartlı Kilit

SCT6 Modeli Kartlı Kilit

Bu model, tasarım ve fiyat itibariyle en fazla tercih edilen kartlı kilit modelimizdir.

Kartlı kilidimizin montajı, kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kalın sacı ve paslanmaz çelik gövdesi ile uzun yıllar deforme olmadan kutusundan çıktığı gibi kullanabilirsiniz.

Montaj için hiç bir kablo veya data alt yapısına gerek yoktur. Kartlı kilit montajı evimizdeki kilitlerden farksızdır, kolayca monte edilir. Sct6 modeli kartlı kilit tasarruflu özel elektronik kartı sayesinde 4 adet kalem pil ile ortalama 12-40 ay civarında çalışır.

Kartlı kilit 5 dilli ansi kilit mekanizmasına sahiptir, güvenlik maksimum düzeydedir. Kart okuyucu özelliğine ilaveten mekanik anahtarla açılan sürgülü kapaklı kilit bareli de mevcuttur. Misafirlerinizin güvende hissetmesi için kilidin iç tarafında emniyet mandalı bulunur.

Resepsiyon görevliniz kartlı kilit programı ve kart kodlayıcısı sayesinde sadece 2 sn içerisinde misafirinize belirli gün sayısı kadar veya süresiz anahtar kartı yapabilir, otel çalışanlarınız için tüm odaları yada belirli katların kapılarını açabilen süreli veya süresiz kart yapabilir, acil durumlarda müdahale amacıyla misafirin içeriden kilitlediği kilidi dahi açabilen fonksiyonlara sahip kart yapabilirsiniz. İhtiyaç halinde yazılım üzerinden yapılan kartların veya kartlı kilitlerin açılım raporuna ulaşabilirsiniz.

Kartlı kilitlerimiz mifare kart teknolojisi ile çalışır kilidin açılması için kartı bir iki santimetre yaklaştırmanız yeterlidir ayrıca kilitlerde kullanılan kartı, enerji tasarruf cihazı ( energy saver), kartlı oda kasası, kartlı otopark girişi, asansör kart okuyucu, ödeme sistemi, geçiş hakkı, ön yüklemeli kontör sistemi gibi bir çok  uygulamada kullanabilirsiniz.

Opera uyumlu kartlı kilit

Avantajları

Kartlı kilit Elektronik devre kontrolü ile kilitleme mekanizmasının birleşiminden oluşan elektromekanik güvenlik unsurlarıdır.

Kullanım amacı çoğunlukla güvenlik seviyesini yükseltmek, geçiş kontrolünü sağlamak, geçiş kayıtlarına ulaşılabilirlik, mekanik anahtar taşıma derdinden kurtulmak veya yetki çerçevesinde geçiş güzergahı oluşturmaktır.

Sistem, kartın içerisine yüklenen verinin kartlı kilit tarafından okunarak olumlu veya olumsuz sonuçlandırılması, yapılan işlemin kayıt altına alınması mantığı ile çalışır. Son yapılan belirli sayıdaki geçiş hareketi kartlı kilidin hafızasında saklanarak raporlama olanağı sağlanır.

Kartlı kilitler genel olarak bilgisayar programı ile kullanılır ve bu sayede yetkilendirme, raporlama gibi işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Bilgisayar programı olmayan kartlı kilitlerin yetkilendirme kontrolü zor olduğu gibi raporlama olanağı da sağlamazlar. Bu tip kartlı kilitlerde yetkili kişilerde bulunan master kartlar ile yeni kullanıcı kartı tanıtılabilir ve silinebilir, işlem kolaydır ancak zaman yetkilendirmesi zordur.

KARTLI KİLİT TÜRLERİ

Kullanılacak alana göre farklı türde kartlı kilitler vardır. Ahşap kapılar için, cam kapılar için, dolaplar ve çekmeceler için, kasalar için fonksiyonel kartlı kilitler ile ihtiyacınız olan en pratik çözüme ulaşabilirsiniz.

Kartlı kilitlerin en sık kullanım alanları ofisler ve konaklama tesisleridir.

Ofislerde kullanılan kartlı kilitler genellikle duvara monte edilen kart okuyucu ile kapıyı tutan elektrikli kilit mekanizmasından oluşan kablo altyapısı ile server sistemine dahil edilen, personelin yetkisi olan kapılardan geçiş yapması, kritik veya alakası olmayan bölmelere girişini engellemek amacıyla kullanılırlar. Aynı zamanda personelin gün içerisinde hangi bölümlere ne zaman giriş çıkış yaptığı yazılım üzerinden anlık olarak takip edilebilmektedir.

Konaklama tesislerinde kullanılan kartlı kilitler ise kapının üzerine monte edilen eletronik devre kontrolü ve kilit mekanizması kendi üzerinde olan herhangi bir kablolama altyapısına gerek duyulmadan pille çalışan, tesiste konaklayacak olan misafirin belirli bir odayı belirli süre çerçevesinde kullanmasına olanak sağlayan kilitlerdir. Bu tip kilitlerin genel adı otel kilit sistemidir. Kartlı kilitler konaklama tesisleri için büyük kolaylıklar sağlar.

KARTLI KİLİTLERDE KULLANILAN KART TİPLERİ

Kartlı kilitler manyetik bantlı kart, delikli kart, temic kart (EM), Proximity kart (125 Khz), mifare kart(13,56 Mhz) gibi kart tipleri ile çalışırlar. Tüm kart tiplerinde kartın kendine has bir kimliği vardır, kartlı kilit bu kimliği daha önceden tanıtılmak suretiyle tanır, veya kartın içeriğindeki bilgiyi okuyarak gerekli işlemi yapar.

İçeriğindeki bilgi kapasitesi ve bilgi odacıkları avantajıyla son teknoloji kart türü Mifare karttır. Mifare kartı bölümlenmiş odacıkları sayesinde birden fazla uygulamada kullanmak mümkündür.


Elektronik Kartlı Kilit
Kartlı Kilit
Kartlı Kilit sistemleri
Otel Kilidi

Kartlı kapı kilit sistemi
Otel Kilit Sistemleri
Kartlı Otel Kapı Kilidi
Otel Kapı Kilit sistemi

Sarı Otel Kilidi
Kartlı Kapı Kolu
Otel Kapı Kolu
Otel Oda Kilidi

Sarı Kartlı Kilit
Elektronik otel kapı kilidi

 
Otel Kapı Kilidi
Otel Tipi Kilit
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry