Otel Kapı Kilit Sistemi

SCA Modeli Otel Kapı Kilit Sistemi

Sca modeli otel kapı kilit sistemlerimizi klasik görünümü ve kolay uygulanabilir olması sebebiyle daha ziyade kapıları tadilat ettirmek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir.

Otel kapı kilit sistemi mifare kart dediğimiz akıllı kartlarla çalışmaktadır. Kartı kilide 2-3 cm yaklaştırmak yeterlidir. Kart yetkileri dahilinde kilit girişe imkan tanır veya kullanıcıyı sesli ve ışıklı olarak uyarır.

Yazılım sayesinde misafirlerinize saniyeler içerisinde kart yapabilir, yaptığınız kartın bir odayı veya seçtiğiniz farklı odaları açmasını sağlayabilirsiniz. aynı zamanda personelleriniz için gereken kartları da yazılım üzerinde kolayca yetkilendirebilir, yetki dahilinde sadece belli bir katı veya belli bir binayı açmasını sağlayabilirsiniz.

Otel kapı kilit sistemi Okutulan kartların kaydını tutmaktadır, herhangi bir durumda kilitlerden geçmişe yönelik 200 adet kaydı yazılıma indirebilir, odayı kimler ne zaman açmış, anahtarlamı açılmış, misafir kartı ile mi açılmış master kart ilemi açılmış gibi raporlara tarih ve saat bazında ulaşabilirsiniz. Bonwin marka otel kapı kilit sistemi kapı kayıtlarını alabilmek için kablosuz el terminali cihazına ihtiyaç duymaz, misafir kartları ile de kilitlerden giriş kayıtları alınabilirmektedir.

MTüm otel kapı kilit sistemlerimiz günümüz ve yakın geleceğin teknolojisi olan mifare kart teknolojisini kullanmaktadır, mifare kartlar sayesinde aynı kartı birden fazla kart uygulamalarında kullanma imkanına sahip olursunuz. Misafirleriniz tek bir kartla tesis içersinde bir ok uygulamayı kullanabilir.


Avantajları

Otel kapı kilit sistemleri kullanım kolaylığı, fonksiyonel özellikleri ve idari kontrol bakımından günümüzde başta oteller olmak üzere hemen hemen tüm konaklama sektöründe kullanılmaktadır.

Sistem, kartlı kilitler ve kilitleri yönetecek olan yardımcı ekipmanlardan oluşur. Otel kapı kilit sistemlerinde genellikle kapı üstü kartlı kilitler kullanılır, bu kilitler pil ile çalıştığı için herhangi bir kablolama gerektirmez ve kendinden kollu olması sebebiyle montajı oldukça kolaydır.

Otel kapı kilit sistemleri kart okuma metoduyla çalışır. Resepsiyondan misafire verilecek olan kart misafirin konaklayacağı gün sayısına göre ayarlanır. Gerekli kart ayarlarının yapılabilmesi için bir bilgisayar programı ve kart kodlama cihazına ihtiyaç vardır. Bu ekipmanlar sayesinde resepsiyon personeli misafir için gereken kartı bir iki saniye içerisinde ayarlar.

OTEL KAPI KİLİT SİSTEMLERİ NASIL ÇALIŞIR

Resepsiyonda yapılan kart kilide okutulduğunda kilit kartın içeriğini okur, konaklanacak tarih aralığı, karta yazılan oda numarası, kartın otele ait olup olmadığı gibi bir takım bilgiler kilit tarafından kontrol edilerek mekanizmaya komut gönderilir. Tüm kombinasyon uyuyorsa kartlı kilit misafire sesli ve ışıklı bir uyarı vererek kilit motorunu aktif hale getirir, misafir kola basarak odasına girişini yapar. Kombinasyon uymuyorsa kartlı kilit misafire sesli ve ışıklı uyarı vererek girişi reddeder. Yapılan girişler tarih saat ve kullanıcı bazında kilidin hafızasına kaydedilir. İhtiyaç halinde kilit üzerinden geçmişe doğru yapılan giriş hareketleri raporuna ulaşılabilir.

OTEL KAPI KİLİT SİSTEMLERİNİN MONTAJI

Otel kapı kilitlerinin montajı standart evlerimizde kullanacağımız kollu kilitlerden çok da farklı değildir. Kollu standart kilitlerden tek fark bir birine takılması gereken iki adet kablo jakı vardır. Bunun haricindeki montaj hemen hemen aynıdır.

Otel kapı kilit sistemlerinin montajının yapılacağı kapıların genişliği 35 ile 65 mm arasında olmalıdır, bu aralık dışında kalan kapılara otel kapı kilit sistemlerinin montajı mümkün olmamaktadır!

Otel kapı kilit sistemlerinde kilitlerin mekanizmaları standart kilitlere göre biraz büyüktür bu sebeple kapının içerisine doğru giren mekanizma için en az 10cm lik bir pay gerekir.

Otelinizde kapı kilit sistemi kullanacaksanız beğendiğiniz modelden bir adet numune alarak kapıcınıza iletmeniz olası sorunların önüne geçecektir. Kapıcınız kapı imalatı aşamasında kapı deliklerini kilitlere göre açacak, sonrasındaki montaj işlemi vida sıkmaktan ibaret olacaktır. Otel kapı kilit sistemlerinin montajındaki en önemli kısım kapı deliklerinin kilide göre açılmasıdır, kalan işlem oldukça kolaydır.

Otel kapı kilit sistemlerinin montajının kapıcınız tarafından yapılması teknik açıdan en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlar. Kapı kanadı ve karşılık arasındaki sapmaları en iyi ayarlayacak olan kişi kapıcınız veya bir marangozdur. Mobilyacı dışındaki kişilerin kapılarınıza müdahale etmesine izin vermeyiniz.

ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

Otel kapı kilit sistemleri hemen hemen aynı özelliklerde üretilir. Fonksiyon bakımından çok büyük farklılıkları yoktur fakat en önemli konulardan biri olan dayanım konusunda dikkat etmeniz gereken bir takım özellikler vardır. Bunların başında alacağınız kilidin paslanmaz çelikte imal edilmiş olması ( mümkün ise 304 kalite) veya zink alaşım malzemeden imal edilmiş olması kesinlikle tercih sebebidir. Döküm malzemeden üretilen kilitlerde mukavemet paslanmaz çeliğe göre daha zayıftır, döküm kilitler zaman içerisinde kırılabilir. Deniz kenarı veya yayla gibi nemli hava koşullarında en uzun ömürlü kullanıma sahip kilitler paslanmaz çelik kilitlerdir. Nemli ortamlar için özel üretilmiş olan, elektronik devreyi korozyona karşı koruyan, elektronik devrenin kapalı bir kutu içerisinde muhafaza edildiği kilitler tercih edilmelidir, aksi halde zaman içersinde elektronik kart üzerinde oksitlenme oluşabilmektedir.


Elektronik Kartlı Kilit
Kartlı Kilit
Kartlı Kilit sistemleri
Otel Kilidi

Kartlı kapı kilit sistemi
Otel Kilit Sistemleri
Kartlı Otel Kapı Kilidi
Otel Kapı Kilit sistemi

Sarı Otel Kilidi
Kartlı Kapı Kolu
Otel Kapı Kolu
Otel Oda Kilidi

Sarı Kartlı Kilit
Elektronik otel kapı kilidi

 
Otel Kapı Kilidi
Otel Tipi Kilit
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry