Yurt kartlı kilit sistemleri


Yurt Kartlı Kilit Sistemleri

Öğrenci yurtlarında giriş çıkış kontrolü ve raporlama son derece önem taşır. Öğrencinin giriş çıkış saatleri kontrol edilmeli gerekli tedbirler alınmalıdır. Bu gereksinimleri karşılamanın en pratik yöntemlerinden biride öğrenci yurdu kartlı kilit sistemleridir. Sistem sayesinde öğrenciye vereceğiniz tek bir kartla ana kapıdan veya turnikeden geçişini sağlar, giriş çıkış saatlerini kayıt altına alabilirsiniz, oda kapısındaki kartlı kilidi kullanarak konaklamasını temin edebilirsiniz, aynı kartla kendisine tahsis edilen dolapların kilitlerini açtırabilir, tüm kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Anahtar kaybolma derdi olmaz! Öğrencinin anahtarını kaybetmesi halinde siz kilidi değiştirene kadar odanın güvenliği risk altındadır, takacağınız yeni kilit için odada kalan tüm öğrencilerin anahtarlarını değiştirmek zorunda kalırsınız. Oysa ki yurt kartlı kilit sistemlerinde kart kaybolduğunda resepsiyondaki yazılım üzerinden kaybolan kartı kolayca iptal edebilir, oda güvenliğinin sürekliliğini sağlamış olursunuz.

Öğrenci yurdu kartlı kilit sistemleri öğrencilere konfor ve güvenlik sunmanın yanı sıra size de işletim kolaylığı sağlar. Odaların kontrolleri ve temizliği için yapacağınız personel kartları ile personelleriniz bir kucak anahtarla dolaşmak zorunda kalmazlar. Tek bir kartla yetkilendirilen tüm odalara giriş yapabilirler. Ayrıca sistem üzerinden odaların kapı açma kayıtları raporlanabilmektedir, yani odada bir şey kaybolduğunda en son giren kişilerin raporuna ulaşmak mümkündür.

Öğrenci yurtlarında klasik kartlı kilit sistemlerinden ziyade online kartlı kilit sistemlerinin kullanımı kontrol açışından büyük kolaylıklar sağlar. Örneğin öğrenci şu an odada mı veya şuan hangi bölümde gibi kontrolleri anlık olarak bilgisayardan kontrol edebilir, tüm oda kapılarını ve ortak kapı kilitlerini resepsiyon bilgisayarından açıp kilitleyebilir, rahatça kontrol edebilirsiniz.

Kilitler süre kısıtlamalı çalışırlar öğrenci için ister bir günlük ister 1 aylık isterseniz 1 yıllık veya sezonluk kart yapabilirsiniz, bu sayede öğrencinin çıkış tarihini takip etmek gibi bir işiniz olmaz, süre dolduğunda sistem otomatik olarak kartı pasif hale getirecektir.

Kartlı kilit sistemine entegre olarak yurt girişine kuracağımız turnike sistemi ile yurt binasına girişleri kontrol altına alabilir, öğrencilerin giriş çıkış saatlerini kayıt altında tutabilirsiniz.cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry