Kartlı Kapı Sistemleri

KARTLI KAPI SİSTEMLERİ

Kartlı kapı sistemleri günümüzde en sık otel kapılarında kullanılmaktadır. Sistem dahilinde kartlı kilit, kilit kartıyla çalışan enerji tasarruf cihazı ve enerji tasarruf cihazıyla entegre çalışan dijital dnd kapı numaraları mevcuttur.

Misafirlere verilecek olan tek bir kart ile misafir hem kapı kilidini açabilmekte hemde odanın enerjisini aktif hale getirebilmektedir.

Kartlı kapı sistemlerindeki ana öge misafire verilecek olan karttır. Misafir kendisine verilen kart ile belirlenen yetkiler çerçevesinde belirlenen kapıları açabilmekte ve kendisine tahsisi edilen bağımsız bölümün elektrik enerjisini aktif hale getirebilir. Bunun için kapı kilidini açtığı kartı duvardaki kart yuvasına yerleştirmesi yeterlidir.

Kartlı kapı sistemlerinin diğer bir unsuru ise dijital oda numaralı dnd sistemidir. Bu sistem sayesinde misafir kartını enerji tasarruf yuvasına takmışsa koridordaki tesis çalışanı odada birinin varlığını kolayca anlayabilmekte aynı zamanda misafirin rahatsız edilmeme veya temizlik ihtiyacı gibi istekleri görülebilmektedir.

Kartlı kapı sistemleri misafir ağırlayan tesislerde yönetime büyük bir rahatlık sağlar. Kartlı kapı sistemi sayesinde hem misafirler sadece kendilerine tahsis edilen odaya girebilir hem tesisteki ortak alanlardan kolayca geçişini yapar hemde tesis içerisindeki enerjiden büyük bir tasarruf sağlanır.

KARTLI KAPI SİSTEMLERİ NASIL YÖNETİLİR?

Sistem kartın içerisindeki veriyi okuma mantığına dayalı çalışmaktadır. Resepsiyon veya danışma personelinin bilgisayarına kurulacak yazılım sayesinde misafire kart üretilir. Kartın içerisine misafirin kalacağı oda numarası girilir. Bu sayede misafiriniz kalacağı süre boyunca kendisine tahsis edilen odayı ve kart ile kullanabileceği geçiş kontrol sistemlerini rahatça kullanabilir.

Kart kullanımı sonrasında kilitler belirli sayıdaki geçiş hareketlerini hafızasında saklar, kilidin üzerindeki giriş kayıtlarının bilgisayara taşınarak kontrol edilme olanağı mevcuttur.


cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry